Menu

Výlety

 

Bobová dráha Janov - 3 km

900 m dlouhá dráha se 22 zatáčkami, po které sjíždíte na vozících s gumovými kolečky (pro 1-2 osoby). Převýšení dráhy je 78 m.
Součástí areálu je restaurace a dětské hřiště s trampolínou.
Otevřeno celoročně každý den 10:00-20:00 hod. (v zimě do 18:00, za nepříznivého počasí nejezdí).
Stránky Bobové dráhy Janov.

Botanická zahrada Liberec - 10 km

 Liberecká botanická zahrada se skládá z 9 různě velkých pavilonů na celkové ploše 3 tis. m2 a venkovní zahrady. Obsahuje nejbohatší tropické sbírky v ČR. Vaše děti určitě nejvíce zaujmou sladkovodní a mořská akvária, voliery s ptactvem a aligátoři.
Otevřeno denně 8:00-18:00 hod. (v zimě do 16:00).
Stránky Botanické zahrady Liberec

ZOO Liberec - 10 km

Nejstarší zoologická zahrada v Čechách, chová přes 170 druhů zvířat. Raritou je chov bílé formy tygra indického, chov oslů somálských a takinů čínských. V letních měsících se děti mohou svézt na vláčku nebo na elektroautíčcích. Oblíbenou částí je velké dětské hřiště a kontaktní ZOO, kde děti mohou krmit kozy, králíky a morčata.

Pravidelné akce v ZOO

Otevřeno denně 8:00-18:00 hod. (v zimním období do 17:00).
Stránky ZOO Liberec

Babylon Liberec - 10 km

Zábavní komplex v centru Liberce. S Vašimi dětmi můžete strávit nezapomenutelný den v aquaparku, lunaparku, IQ-parku, labyrintu nebo v nákupním městečku - vše pod jednou střechou na ploše 30 tis. m2.
 Dále zde najdete 9 restaurací, bary a kavárny, herny, bowling, diskotéku, laser game, planet internet, lunapark, bussines centrum, shopping centrum s více jak 60 obchůdky, kongresový sál, salonky, kryté parkoviště.

Největším lákadlem je určitě aquapark - vodní ráj ve stylu antických lázní s bazény, skluzavkami, tobogány, romantickými jeskyněmi, saunami, whirpool pro 50 osob, několik bazénů, vodní masáže, perličková koupel. Dále Aquapark nabízí originální parní lázně, solárium, masáže, pro ženy kosmetický salon, posilovnu, aerobik a fitness.

Otevřeno Po-ne 10:00-22:00 hod.
Stránky Centra Babylon Liberec

Ještěd - 15 km

Dominantu Liberecka jistě nepřehlédnete. Futuristická věž na kdysi soptící hoře Ještěd (1012 m n.m.) se stala českou stavbou 20. století a zároveň dominantou Liberce i celého regionu.
 Na vrchol Ještědu vede kabinová lanovka. V přízemí je volně přístupný krytý vyhlídkový ochoz, pěkný výhled je také z restaurace nebo kavárny v patře. V dalších patrech je hotel.
Vrchol Ještědu můžete dosáhnout několika způsoby:

DETOA - muzeum výroby dřevěných hraček a dílničky, Jiřetín pod Bukovou (12 km)

Velice zajímavá exkurze do staré továrny na výrobu dřevěných hraček. Hračka si zde můžete i sami vyrobit v kreativních dílnách a nebo zakoupit v podnikové prodejně.

Exkurze je třeba předem objednat na tel. č. 721 843 020 nebo e-mailem na exkurze@detoa.cz. Minimální počet je 7 účastníků, v případě menšího počtu lze telefonicky rezervovat spojení s jinou menší skupinou nebo zaplatit minimální cenu 420,- Kč.
Délka prohlídky: 45-60 minut.
Cena vstupného: 80 Kč (dosp.), 60 Kč (dítě)
Provozní doba: Po - Pá, 8:30 - 16:00 hodin
                      So 10:00 - 16:00 hodin (V sobotu individuální prohlídky pouze v 11:00 hodin. Jiné časy na objednání.)

Za každou odevzdanou vstupenku z exkurze obdrží návštěvník dílny slevu na nákup dílků 30 Kč.

V sobotu je možné navštívit i Schowankovu vilu (hned za továrnou), kde je k vidění stálá expozice historie výroby hraček, unikátní sbírka starých dřevěných lyží a sáněk. Otevírací doba: sobota 9:00 - 15:00 hodin

Výletní areál Pěnčín - kozí farma - 20 km

(na půl cesty mezi Jabloncem n/N a Železným Brodem)
V Pěnčíně můžete navštívit soukromou výrobnu skleněných perel, kozí farmu a sýrárnu, kde si můžete nakoupit kozí sýry a další produkty z kozího mléka a masa. Pak můžete s dětmi absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice.
Otevřeno: 1.5.-30.9., každý den 9:00-15:00 hod., 1.10.-30.4. 9:00-12:00 hod.
Výletní areál Pěnčín

Bozkovské dolomitové jeskyně (30 km, směr Tanvald, Semily)

Nejdelší dolomitové jeskyně v ČR s největšími podzemními jezery. Otevřeno 9:00-17:00 hod., kromě pondělí

Kořenovská zubačka (20 km, Tanvald, Kořenov)

Ozubnicová trať mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem je z důvodu extrémního stoupání vybavena ozubnicí. Zážitkem pro Vaše děti bude jízda historickým vláčkem z Tanvaldu až do Harrachova (tzv. nostalgické jízdy, průvodčí v historických uniformách. Za shlédnutí též stojí Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově.

fotogalerie
Výlet s dětmi na kozí farmu do Pěnčína
Výlet s dětmi do Botanické zahrady v Liberci - masožravé rostliny
Výlet s dětmi do ZOO Liberec - žirafy
Výlet s dětmi do ZOO Liberec - vláček
Výlet s dětmi na Ještěd - lanovka
Výlet s dětmi na kozí farmu do Pěnčína


Kontakt
Penzion UKO Bedřichov 300
468 12 Bedřichov u Jablonce nad Nisou
Česká republika
Rezervace ubytování
Žaneta Podhradská, Simona Ptáčková
Provozní doba recepce
Po - Ne 8:00-18:00
Ocenění
Kvalitní a moderní kojenecké oblečení a těhotenská móda pro maminku. Krasná pyžama a župany pro děti i dospělé. Nakupujte online v nákupní galerii I-obchodak.cz. Penziony, chalupy k pronajmutí a další nabídka ubytování v Jizerských horách s přímými kontakty. Copyright © 2008 - 2017 Tvorba webových stránek Liberec, Penzion-uko.cz, Restaurace-uko.cz, Pension-uko.de, Sitemap