Menu

Ubytování Jizerské hory

Penzion Uko - Ubytování v Jizerských horách s polopenzí

Penzion Uko je umístěn v centru Jizerských hor, v obci Bedřichov a nabízí celoroční ubytování včetně polopenze. Pokud se ubytujete v penzionu Uko, můžete poznávat  Jizerské hory i celý Liberecký kraj, který nabízí mnoho možností vyžití: výlety do Jizerských hor a okolí Bedřichova a Liberce, cykloturistiku, a zimní lyžování v Jizerských horách.
V blízkém okolí Bedřichova je hustá síť značených turistických tras s množstvím zajímavostí na každém kroku - rozhledny, přehrady, pomníčky, bývalé sklárny, přírodní rezervace, ... To vše z pobytu v Jizerských horách učiní neopakovatelný zážitek.

Jizerské hory v zimě i v létě

Jizerské hory se rozkládají na severu Čech a patří k nejkrásnějším turistickým oblastem, kde můžete strávit Vaši letní i zimní dovolenou v Čechách. Jizerské hory, lidově též Jizerky jsou krásné v každém období, ale nejvíce návštěvníků sem přijíždí v zimě za sjezdovým i běžeckým lyžováním. Nejznámějšími skiareály jsou: Bedřichov, Severák a Špičák. Pro běžkaře se v zimě upravuje více než 150 km Jizerské magistrály. Každoročně se tu v lednu koná závod Jizerská 50. Náhorní planina Jizerských hor zve v létě k výletům turisty, cyklisty, vozíčkáře, maminky s kočárky, ale také vyznavače in-line bruslení - většina cest je vyasfaltována nebo alespoň zpevněna.

Příroda Jizerských hor

Příroda Jizerských hor uchvacuje návštěvníky svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními výtvory. Vyskytují se zde četná rašeliniště či oblasti pokryté smrkovým porostem tvořícím prales. Chráněná krajinná oblast Jizerské hory je jednou z nejstarších v České republice. V okolí řeky Jizerky vede naučná stezka, která ukazuje geologickou i botanickou výjimečnost Jizerských hor a prochází národní přírodní rezervací Rašeliniště Jizerky. Chloubou kraje je soustava kamenných a železných rozhleden s fantastickými výhledy do okolí.
Hory Jizerských hor: Smrk (1124 m), Černá hora (1084 m), Holubník (1070 m), Smědavská hora (1083 m), Bukovec (1005 m), Ptačí kupy, Sněžné věžičky... Jizera (1122 m) - 2. nejvyšší hora Jizerských hor , jejíž vrchol tvoří několik skal, nejjižnější z nich je zpřístupněna jako vyhlídka. Jde o jeden z nejlepších kruhových výhledů v centrální části Jizerských hor: na východě jsou vidět Krkonoše a na jihozápadě Ještědský hřbet.

Další informace o Jizerských horách

Turistická mapa Jizerských hor (velikost 13MB)

Tipy na výlet z Bedřichova - zajímavé turistické cíle do 5 km od penzionu Uko

Informace o Jizerské magistrále

Rozhledny v Jizerských horách

fotogalerie
Jizerské hory
Jizerské hory
Jizerské hory - Královka
Jizerské hory - Šámalova chata na Nové louce
Jizerské hory - rašeliniště
Jizerské hory - Jizera


Kontakt
Penzion UKO Bedřichov 300
468 12 Bedřichov u Jablonce nad Nisou
Česká republika
Rezervace ubytování
Žaneta Podhradská, Simona Ptáčková
Provozní doba recepce
Po - Ne 8:00-18:00
Ocenění
Kvalitní a moderní kojenecké oblečení a těhotenská móda pro maminku. Krasná pyžama a župany pro děti i dospělé. Nakupujte online v nákupní galerii I-obchodak.cz. Penziony, chalupy k pronajmutí a další nabídka ubytování v Jizerských horách s přímými kontakty. Copyright © 2008 - 2017 Tvorba webových stránek Liberec, Penzion-uko.cz, Restaurace-uko.cz, Pension-uko.de, Sitemap