Bobová dráha Janov - 3 km

3 km od penzionu Uko, autem nebo pěšky. 900 m dlouhá dráha se 22 zatáčkami, po které sjíždíte na vozících s gumovými kolečky (pro 1-2 osoby). Převýšení dráhy je 78 m, do této výšky Vás vyveze 270 m dlouhý vlek. Součástí areálu je restaurace a dětské hřiště s trampolínou.

Otevřeno celoročně každý den 10:00-20:00 hod. (v zimě do 18:00, za nepříznivého počasí nejezdí).

Web Bobové dráhy Janov

Botanická zahrada Liberec - 10 km

Liberecká botanická zahrada se skládá z 9 různě velkých pavilonů na celkové ploše 3 tis. m2 a venkovní zahrady. Obsahuje nejbohatší tropické sbírky v ČR, největší atrakcí je obří rostlina viktorie královská a sbírka orchideí. Vaše děti určitě nejvíce zaujmou sladkovodní a mořská akvária, voliery s ptactvem a aligátoři.

Otevřeno denně 8:00-18:00 hod. (v zimě do 16:00).

Web Botanické zahrady Liberec

ZOO Liberec - 10 km

Nejstarší zoologická zahrada v Čechách, chová přes 170 druhů zvířat. Raritou je chov bílé formy tygra indického, chov oslů somálských a takinů čínských. V letních měsících se děti mohou svézt na vláčku nebo na elektroautíčcích. Oblíbenou částí je velké dětské hřiště a kontaktní ZOO, kde děti mohou krmit kozy, králíky a morčata.

Pravidelné akce v ZOO
  • koupání slonů 9:00 hod.
  • cvičení a krmení lachtanů 10:30 a 15:00 hod.
  • krmení tučňáků 12:00 a 16:00 hod. (pouze v létě)
  • krmení surikat 12:30 hod. (mimo víkendů, pouze v létě)
  • krmení vlků hřivnatých 13:00 hod. (mimo víkendů, pouze v létě)
  • cvičení slonů 14:00 hod. (při hezkém počasí)

Otevřeno denně 8:00-18:00 hod. (v zimním období do 17:00).

Web ZOO Liberec

Babylon Liberec - 10 km

Zábavní komplex v centru Liberce. S Vašimi dětmi můžete strávit nezapomenutelný den v aquaparku, lunaparku, IQ-parku, labyrintu nebo v nákupním městečku - vše pod jednou střechou na ploše 30 tis. m2.

Dále zde najdete 9 restaurací, bary a kavárny, herny, bowling, diskotéku, laser game, planet internet, lunapark, bussines centrum, shopping centrum s více jak 60 obchůdky, kongresový sál, salonky, kryté parkoviště.

Největším lákadlem je určitě aquapark - vodní ráj ve stylu antických lázní s bazény, skluzavkami, tobogány, romantickými jeskyněmi, saunami, whirpool pro 50 osob, několik bazénů, vodní masáže, perličková koupel. Dále Aquapark nabízí originální parní lázně, solárium, masáže, pro ženy kosmetický salon, posilovnu, aerobik a fitness.

Otevřeno Po-ne 10:00-22:00 hod.

Web Centra Babylon Liberec

Ještěd - 15 km

Dominantu Liberecka jistě nepřehlédnete. Futuristická věž na kdysi soptící hoře Ještěd (1012 m n.m.) se stala českou stavbou 20. století a zároveň dominantou Liberce i celého regionu.

Na vrchol Ještědu vede kabinová lanovka. V přízemí je volně přístupný krytý vyhlídkový ochoz, pěkný výhled je také z restaurace nebo kavárny v patře. V dalších patrech je hotel.

Vrchol Ještědu můžete dosáhnout několika způsoby:
  • pěšky - připravte se na pořádné stoupání
  • lanovkou - jezdí každý den kromě pondělí
  • sedačkovou lanovkou na Skalku a pak pěšky cca 30 min. - doporučujeme!
Výletní areál Pěnčín - kozí farma - 20 km

Na půl cesty mezi Jabloncem n/N a Železným Brodem.

V Pěnčíně můžete navštívit soukromou výrobnu skleněných perel (okolí Jablonce nad Nisou je ostatně známé svou výrobou šperků a bižuterie) , kozí farmu a sýrárnu, kde si můžete nakoupit kozí sýry a další produkty z kozího mléka a masa. Pak můžete s dětmi absolvovat projížďku vyhlídkovým vláčkem na blízkou rozhlednu Černá Studnice.

Otevřeno: 1.5.-30.9., každý den 9:00-15:00 hod., 1.10.-30.4. 9:00-12:00 hod.

výletní areál pěnčín

Bozkovské dolomitové jeskyně (30 km, směr Tanvald, Semily)

Nejdelší dolomitové jeskyně v ČR s největšími podzemními jezery.

Otevřeno denně kromě pondělí - 9:00-17:00 hod.

Kořenovská zubačka (20 km, Tanvald, Kořenov)

Ozubnicová trať mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harachovem je z důvodu extrémního stoupání vybavena ozubnicí. Zážitkem pro Vaše děti bude jízda historickým vláčkem z Tanvaldu až do Harachova, tzv. nostalgické jízdy, průvodčí v historických uniformách. Za shlédnutí též stojí Muzeum ozubnicové dráhy v Kořenově.

Muzeum výroby hraček, DETOA, Jiřetín pod Bukovou - 11 km

trasa Bedřichov - Hrabětice - Josefův Důl - Jiřetín pod Bukovou

Muzeum výroby hraček je součástí továrny na výrobu hraček DETOA, která se nachází v centru horské obce Jiřetín pod Bukovou. Sousední obcí jsou Albrechtice v Jizerských horách, kde se nalézá přímý nástup na sjezdovky Tanvaldského Špičáku.

Výroba tradičních dřevěných hraček v oblasti se datuje již od roku 1908 a od té doby výroba pokračuje bez přerušení. Z továrny DETOA pochází i oblíbená pohádková hračka "krteček". V kreativních dílnách si přijdou na své děti i jejich rodiče. Z vlastnoručně sestavených hraček, které si budete moci odnést, budete mít největší radost.

Muzeum výroby hraček, Jiřetín pod Bukovou