Turistika v Jizerských horách

Do Jizerských hor můžete zavítat v kterémkoliv ročním období. Hustá síť značených turistických cest Vás provede množstvím přírodních zajímavostí.

Okolí penzionu Uko je protkáno hustou sítí turistických značených tras (trasy Jizerské magistrály). Každý si může zvolit turistickou trasu podle svých možností - krátký výlet na zajímavé místo a nebo celodenní i vícedenní túra náročným terénem.

Jizerské hory a pěší turistika

Do Jizerských hor můžete zavítat v kterémkoliv ročním období. Hustá síť značených turistických cest Vás provede množstvím přírodních zajímavostí jako jsou skály, bukové lesy, horské louky, rašeliniště, vodní nádrže, vodopády, historické i moderní rozhledny, horské vrcholy přesahující hranici 1000 m n.m. Občerstvení zajišťuje dostatek turistických chat a sezónních kiosků.

Po zpevněných turistických cestách se můžete vydat nejen pěšky, ale také s kočárkem, na kole nebo v zimě na běžkách. Některé trasy jsou vhodné nejen pro pěší turistiku, ale i pro vozíčkáře nebo in-line brusle.

V letním období se můžete během turistického výletu zastavit a odpočinout u některého z přírodních koupališť. Turistiku zpestří také návštěva muzeí a galerií, ve kterých se můžete seznámit s tradicí sklářství v Jizerských horách. Pro děti je krásným zážitkem návštěva zoologické anebo botanické zahrady.

Jizerská magistrála - turistika v létě

Mimo zimní sezónu je pro turisty využitelná část Jizerské lyžařské magistrály se zpevněnými cestami. Tím se otevírá možnost návštěvy Jizerských hor vozíčkářům a rodinám s kočárky. Pro bezpečnost chodců byla oddělena jejich trasa od cyklistické, a tak vznikla Jizerská magistrála pro pěší turistiku, která je součástí projektu Nová Hřebenovka. Její trasa v Jizerských horách vede z Jizerky po hřebeni s výhledem na Ptačí kupy a Holubník přes Bedřichov až do Hrádku nad Nisou.