Turistika v Jizerských horách

Okolí penzionu Uko je protkáno hustou sítí turistických značených tras (trasy Jizerské magistrály). Každý si může zvolit turistickou trasu podle svých možností - krátký výlet na zajímavé místo a nebo celodenní i vícedenní túra náročným terénem.

Jizerské hory a pěší turistika

Do Jizerských hor můžete zavítat v kterémkoliv ročním období. Hustá síť značených turistických cest Vás provede množstvím přírodních zajímavostí jako jsou skály, bukové lesy, horské louky, rašeliniště, vodní nádrže, vodopády, historické i moderní rozhledny, horské vrcholy přesahující hranici 1000 m n.m. Občerstvení zajišťuje dostatek turistických chat a sezónních kiosků.

Po zpevněných turistických cestách se můžete vydat nejen pěšky, ale také s kočárkem, na kole nebo v zimě na běžkách. Některé trasy jsou vhodné nejen pro pěší turistiku, ale i pro vozíčkáře nebo in-line brusle.

V letním období se můžete během turistického výletu zastavit a odpočinout u některého z přírodních koupališť. Turistiku zpestří také návštěva muzeí a galerií, ve kterých se můžete seznámit s tradicí sklářství v Jizerských horách. Pro děti je krásným zážitkem návštěva zoologické anebo botanické zahrady.

Jizerská magistrála - turistika v létě

Mimo zimní sezónu je pro turisty využitelná část Jizerské lyžařské magistrály se zpevněnými cestami. Tím se otevírá možnost návštěvy Jizerských hor vozíčkářům a rodinám s kočárky. Pro bezpečnost chodců byla oddělena jejich trasa od cyklistické, a tak vznikla Jizerská magistrála pro pěší turistiku, která je součástí projektu Nová Hřebenovka. Její trasa v Jizerských horách vede z Jizerky po hřebeni s výhledem na Ptačí kupy a Holubník přes Bedřichov až do Hrádku nad Nisou.