Penzion roku - Uko
Penzion Uko - 1. místo Penzion roku

Penzion Uko v Bedřichově, Jizerských horách

Penzion Uko tvoří 3 samostatné objekty, které jsou koncipovány ve stejném duchu. Penziony v Bedřichově jsou umístěnými v těsném sousedství a jsou obklopeny krásnou udržovanou zahradou se skalkami. Celý areál je propojen cestami a napojen na prostorné dětské hřiště s pískovištěm, prolézačkami a velkou trampolínou.

Pokoje v penzionu Uko, Bedřichov, Jizerské hory

 • rodinný mezonetový pokoj (2+3 nebo 3+3 lůžka)
 • rodinný mezonetový pokoj s malou kuchyňkou (2+2) - pouze 1
 • 4-lůžkové pokoje
 • 3-lůžkové pokoje
 • 2-lůžkové pokoje

Vybavení pokojů penzionu, Bedřichov, Jizerské hory

Zázemí penzionu Uko, Bedřichov, Jizerské hory

V přízemí každého objektu penzionu, je kompletně vybavená kuchyňka, velká společenská místnost s barem a pohodlnou sedací soupravou k příjemnému posezení u velkoplošné TV s digitálním satelitním příjmem a DVD.

Ve všech pokojích i v celém areálu je pro hosty k dispozici ZDARMA bezdrátové připojení k internetu (Wi-Fi).

Velká vstupní chodba každého z domů slouží pro přezouvání (k dispozici jsou botníky), úschovu lyží a lyžařských bot (regál na lyže), a také k uložení kočárků a jiných sportovních potřeb. Kola a větší sportovní potřeby je možné uložit do lyžárny a nebo garáže.

Před každým penzionem na Bedřichově, Jizerské hory, je parkoviště pro minimálně 7 vozidel hostů. Parkoviště je na noc uzavíráno závorou.

Zahrada u penzionu, Bedřichov, Jizerské hory

Všechny 3 budovy penzionu, Bedřichov, Jizerské hory, se nacházejí uprostřed krásné udržované zahrady se skalkami. V letních měsících je možné posezení v zahradním altánu u otevřeného ohniště a zahradního grilu, nebo na šachové terase. Pro hosty penzionu je též k dispozici venkovní bazén 6x3 m se zastřešením (v provozu dle počasí květen-září).

Na zahradě penzionu, Bedřichov, Jizesrké hory, je prostorné dětské hřiště s houpačkami a klouzačkami, umístěné na velké pískové ploše. Nejnovější zahradní úpravou pro děti je lanový most, který spojuje terasu s trampolínou a dětské hřiště.

Informace pro hosty penzionu Uko


Bedřichov

Penzion Uko nabízí celoroční ubytování na horách pro rodiny s dětmi pro rodiny s dětmi a také pro sportovní kluby a firmy. Penzion je umístěn v centru Jizerských hor, v obci Bedřichov a nabízí ubytování ve 3 sousedících samostatných objektech s jednou restaurací. V každém objektu penzionu se můžete ubytovat v jednom ze 7 různě velkých pokojů s celkovou max. kapacitou 25 lůžek.
Ubytování v našem penzionu Vám umožní poznat Jizerské hory i celý Liberecký kraj, kde je mnoho možností vyžití: výlety do hor a okolí Bedřichova a Liberce, cykloturistika, koupání, nebo třeba zimní lyžování na horách.

Ubytování v Bedřichově 

Ubytování v Bedřichově Vám poskytne potřebné zázemí během letní i zimní dovolené na horách. Okolí Bedřichova nabízí mnoho možností sportovního vyžití a výletů na horách, cykloturistiku, sjezdové i běžecké lyžování, dokonce i bobovou dráhu.

Během ubytování v našem penzionu poznejte Bedřichov, který patří mezi nejznámější sportovní a odpočinková centra nejen Jizerských hor a Libereckého kraje, ale celé České republiky.

Penzion Uko v Bedřichově v Jizerských horách poskytuje celoroční ubytování v Jizerských horách. Pro své zaměření na rodinnou dovolenou je oblíbený u rodin s dětmi, seniory a také pro sportovní kluby a firmy. Penzion se nachází v centru Jizerských hor, v obci Bedřichov a nabízí ubytování ve 3 sousedících samostatných objektech s jednou restaurací. V každém objektu penzionu se můžete ubytovat v jednom ze 7 různě velkých pokojů s celkovou max. kapacitou 75 lůžek.

Ubytování v našem penzionu Vám umožní poznat Jizerské hory i celý Liberecký kraj, kde je mnoho možností vyžití: výlety do hor a okolí Bedřichova a Liberce, cykloturistika, koupání, zimní lyžování na horách.

Ubytování rodin s dětmi

Ubytujte se na horách s Vašimi dětmi - v krásném a čistém prostředí Jizerských hor. Penzion Uko je ideálním místem pro ubytování s dětmi, i těmi nejmenšími. Kompletně nekuřácké prostředí, pokoje i restaurace přizpůsobené pro děti a velká upravená zahrada s dětským hřištěm a bazénem Vám umožní nerušenou relaxaci a bezpečný pohyb Vašich dětí s možností sportovního vyžití. Jizerské hory nabízí množství lyžařských středisek vhodných pro děti, kde naleznete lyžařskou školu i půjčovnu lyžařského vybavení. Okolí Bedřichova nabízí mnoho možností vyžití a výletů s dětmi po celý rok.

Obec Bedřichov v Jizerských horách

Penzion Uko je umístěn v centru obce Bedřichov v Jizerských horách a nabízí celoroční ubytování. Pokud se ubytujete v penzionu Uko, můžete poznávat okolí Bedřichova a Jizerské hory.
Obec Bedřichov leží v Chráněné krajinné oblasti Jizerských hor, v horském údolí ve výšce 707 m.n.m., kterým protéká říčka Bílá Nisa. Bedřichov je snadno dostupný autem i veřejnou dopravou z Liberce (10 km) a Jablonce nad Nisou (7 km).

Ubytování v Bedřichově Vám poskytne potřebné zázemí během letní i zimní dovolené na horách. Okolí Bedřichova nabízí mnoho možností sportovního vyžití a výletů na horách, cykloturistiku, sjezdové i běžecké lyžování, bobovou dráhu.
Během ubytování v našem penzionu poznejte Bedřichov, který patří mezi nejznámější sportovní a odpočinková centra nejen Jizerských hor a Libereckého kraje, ale celé České republiky.

Služby pro veřejnost v obci Bedřichov

 • Informační centrum Bedřichov, po-pá 8:30-16:30 hod.
 • Obecní úřad Bedřichov
 • Horská služba Bedřichov, nonstop telefon: 483 380 073
 • 2 obchody s potravinami a smíšeným zbožím
 • Obchod se sportovním zbožím firmy CRAFT
 • Dar Nedar - obchod s dárky a upomínkovými předměty
 • Adler - půjčovna kol, lyží a sportovních potřeb
 • Pošta (otevřeno po-pá, 8:00-9:00 a 14:00-16:00 hod.)
 • Několik parkovišť - centrální (největší), Maliník, u skiareálu Malinovka
 • Tenisové kurty na stadionu v Bedřichově, květen-říjen 8:00-20:00 hod., 120,- Kč / hod., tel: +420 605 351 602
 • Přírodní koupaliště s rašelinovou vodou
 • Ski areál Malinovka s 8 vleky a 10 sjezdovkami (2 červené a 8 modrých), umělé zasněžování, noční lyžování
 • Jizerská magistrála - přes 150 km upravovaných běžkařských tratí, v létě slouží pro turistiku, cykloturistiku nebo in-line brusle

Jizerské hory

PENZION UKO - UBYTOVÁNÍ V JIZERSKÝCH HORÁCH S POLOPENZÍ

Penzion Uko je umístěn v centru Jizerských hor, v obci Bedřichov a nabízí celoroční ubytování včetně polopenze. Pokud se ubytujete v penzionu Uko, můžete poznávat  Jizerské hory i celý Liberecký kraj, který nabízí mnoho možností vyžití: výlety do Jizerských hor a okolí Bedřichova a Liberce, cykloturistiku, a zimní lyžování v Jizerských horách.
V blízkém okolí Bedřichova je hustá síť značených turistických tras s množstvím zajímavostí na každém kroku - rozhledny, přehrady, pomníčky, bývalé sklárny, přírodní rezervace, ... To vše z pobytu v Jizerských horách učiní neopakovatelný zážitek.

JIZERSKÉ HORY V ZIMĚ I V LÉTĚ

Jizerské hory se rozkládají na severu Čech a patří k nejkrásnějším turistickým oblastem, kde můžete strávit Vaši letní i zimní dovolenou v Čechách. Jizerské hory, lidově též Jizerky, jsou krásné v každém období, ale nejvíce návštěvníků sem přijíždí v zimě za sjezdovým i běžeckým lyžováním. Nejznámějšími skiareály jsou: Bedřichov, Severák a Špičák. Pro běžkaře se v zimě upravuje více než 150 km Jizerské magistrály. Každoročně se tu v lednu koná závod Jizerská 50. Náhorní planina Jizerských hor zve v létě k výletům turisty, cyklisty, vozíčkáře, maminky s kočárky, ale také vyznavače in-line bruslení - většina cest je vyasfaltována nebo alespoň zpevněna.

PŘÍRODA JIZERSKÝCH HOR

Příroda Jizerských hor uchvacuje návštěvníky svým drsným severským rázem a množstvím překrásných míst s ojedinělými přírodními výtvory. Vyskytují se zde četná rašeliniště či oblasti pokryté smrkovým porostem tvořícím prales. Chráněná krajinná oblast Jizerské hory je jednou z nejstarších v České republice. V okolí řeky Jizerky vede naučná stezka, která ukazuje geologickou i botanickou výjimečnost Jizerských hor a prochází národní přírodní rezervací Rašeliniště Jizerky. Chloubou kraje je soustava kamenných a železných rozhleden s fantastickými výhledy do okolí.
Hory Jizerských hor: Smrk (1124 m), Černá hora (1084 m), Holubník (1070 m), Smědavská hora (1083 m), Bukovec (1005 m), Ptačí kupy, Sněžné věžičky... Jizera (1122 m) - 2. nejvyšší hora Jizerských hor , jejíž vrchol tvoří několik skal, nejjižnější z nich je zpřístupněna jako vyhlídka. Jde o jeden z nejlepších kruhových výhledů v centrální části Jizerských hor: na východě jsou vidět Krkonoše a na jihozápadě Ještědský hřbet.

DALŠÍ INFORMACE O JIZERSKÝCH HORÁCH

Turistická mapa Jizerských hor (velikost 13MB)

Tipy na výlet z Bedřichova - zajímavé turistické cíle do 5 km od penzionu Uko

Informace o Jizerské magistrále

Jak se k nám dostanete

Kde najdete náš penzion

Penzion UKO leží v centru Bedřichova v Jizerských horách, 7 km od Jablonce nad Nisou a 12 km od Liberce. Najdete nás u hlavní komunikace, která vede Bedřichovem, hned u křižovatky Josefův Důl, Hrabětice - Jablonec nad Nisou.
Zobrazit na mapě

Popis cesty autem z Prahy - Černý Most

(z Prahy 106 km k Penzionu UKO, téměř stále po „dálnici“)

Z Prahy - Černý Most po rychlostní komunikaci R10 směr Mladá Boleslav - Liberec, na 73. km před Turnovem (Ohrazenice) odbočit na R35 směr Liberec. Za Hodkovicemi nad Mohelkou (před Libercem) odbočit vpravo na silnici 65 směr Jablonec nad Nisou, pak do centra Jablonce a pak směr Janov nad Nisou - Bedřichov. Z centra Jablonce nad Nisou je Bedřichov vzdálen jen 7 km. Po příjezdu do Bedřichova, nás najdete velice snadno: za počáteční cedulí Bedřichov cca 150 m, uvidíte nás po pravé straně hned z hlavní cesty. Penzion UKO je viditelně označen cedulí Penzion UKO. Základním orientačním bodem je křižovatka na Hrabětice.

Cesta autobusem z Prahy do Bedřichova

Z Černého Mostu jezdí pravidelná autobusová linka BusLine a.s., která Vás zaveze na centrální autobusové stanoviště do centra Jablonce nad Nisou (jízdní řád). Odtud se dále během 30 minut dostanete autobusovou linkou 101 přímo před Penzion UKO (jízdní řád MHD). Vaše nástupní stanice je Autobusové nádraží a výstupní stanice je Bedřichov, u bowlingu. Okolo Penzionu Uko budete projíždět, výstupní zastávka je potom vzdálena od Penzionu UKO asi 150 metrů.

Cesta vlakem z Prahy do Bedřichova

Z Prahy, z hlavního nádraží, se dostanete rychlíkovým vlakem až na nádraží do Rychnova u Jablonce nad Nisou (jízdní řád), v Turnově je nutno přestoupit na vlak ve směru na Liberec. Vlakem se k nám dopravíte včetně Vašich zavazadel a jízdních kol. Z Rychnova u Jablonce nad Nisou se dále během 60 minut dostanete autobusem MHD (bez přestupování) přímo před Penzion UKO.

Popis cesty ze směru Ústí nad Labem, Děčín, Česká Lípa

Pokud pojedete ze směru Ústí nad Labem - Děčín - Česká Lípa po rychlostní komunikaci E35, odbočte před Libercem (za Chrastavou, sjezd na Stráž nad Nisou), projedete Stráží nad Nisou a Kateřinkami, pak Rudolfovem a po 14 km od sjezdu z dálnice budete na Bedřichově. Bedřichovem budete stále projíždět po hlavní komunikaci z kopce (směr Jablonec nad Nisou), po 2 km přijedete na křižovatku Jablonec nad Nisou - Josefův Důl (Hrabětice). Najdete nás přímo v této křižovatce. Penzion UKO je viditelně označen cedulí Penzion UKO.

GPS: Loc: 50°47'12.903"N, 15°9'8.166"E