Na Bedřichově pomáháme jógou

Kdy: 25. 3. 2018 15:15 - 19:00
Kde: Meditační sál penzionu Uko, Bedřichov 1700

Vážení přátelé jógy a lidé s dobrým srdcem.

Přijďte s námi s Jógou Bedřichov strávit hezké nedělní odpoledne, udělat něco pro své tělo a zároveň pomoci dobré věci.

V meditačním sále Penzionu Uko proběhnou v neděli 25.03.2018 od 15:30 dvě lekce jógy pod vedením Lucky a Olgy. Celý výtěžek ze vstupného na tyto lekce poputuje na účet malému Matyášovi Heřmanovi z Jablonce, který trpí nevyléčitelnou chorobou Cystickou Fibrozou. Minimální vstupné je 150,-Kč na lekci. Jedna lekce bude trvat 1,5 hodiny. S Lůcou si zacvičíte Hatha jógu a s Olinkou restorativní (relaxační) s meditací. Začátek akce je od 15:15. Mezi lekcemi bude malá pauza. Zúčastnit se můžete obou lekcí, nebo jen jedné. Kapacita sálu je 34 osob, z tohoto důvodu je nutné udělat si předem rezervaci na emailu info@uko.cz

Matka Matyáška: "Matyášek se narodil jako zdravé a donošené miminko, sice vážil méně, ale nikdo by neřekl, že je něco v nepořádku. Pomaličku přibíral a dělal nám samou radost. Šok přišel zanedlouho. Při klasické kontrole u pediatra nám bylo sděleno, že na základě novorozeneckého screeningu z porodnice je u Matyáška podezření na cystickou fibrózu. Byl to jako blesk z čistého nebe, ten první pocit byl nezapomenutelný. Týden na to nám byla v Nemocnici Motol po potním testu diagnóza potvrzena - to byly Matyáškovi 4 týdny. Následovaly otázky. Proč zrovna my máme nevyléčitelně nemocné dítě? Jak to ponese? Jak spokojeně a jak dlouho bude žít? Jak se s tím vyrovnáme my? Nikdy jsem o té nemoci neslyšela, nevěděla jsem, jak se léčí a co to všechno obnáší. Bylo to cosi nepochopitelného…

Co je vlastně cystická fibróza? Cystická fibróza (cf) je dědičné onemocnění postihující zejména dýchací a trávicí ústrojí, projevuje se opakovanými infekcemi dýchacích cest, které postupně způsobují poškození plic. Při onemocnění cf se v dýchacích cestách tvoří hustý hlen, ve kterém se dobře usídlují bakterie nebo nečistoty. Nemocní také špatně tráví potravu, protože jim nefunguje správně slinivka břišní, vylučující trávící enzymy. Tato nemoc se vyskytuje se u jednoho z 2.500 – 4.000 narozených děti a jedním „vyjímečným“ miminkem se stal i náš Matyášek.

Na první pohled vypadá Matyášek zcela „zdravě“. Každý den třikrát inhalujeme, následně provádíme dechovou fyzioterapii a poté nosem odsáváme hleníky. Bereme enzymy na trávení a spousty vitamínů. Doma je potřeba dodržovat hygienicko - epidemiologický režim. Matyáška musíme chránit před bakteriemi vyskytujícími se ve stojatých vodách (odpady umyvadel a vany, kaluže, veřejné sprchy, atd.), aby se mu neusadily v dýchacích cestách. Znamená to např., že se nikdy nebude moci koupat v přírodních nádržích, rybnících, navštěvovat spa centra a některé bazény. Nicméně dnešní doba již nabízí tolik možností vyžití, že mu vše můžeme vynahradit. Jak bude Matyášek růst, povedeme ho k zodpovědnosti v dodržování léčby a k přijetí omezení, která z jeho nemoci vyvstanou.

Život s cf nese s sebou řadu povinností a.disciplínu, ale učíme se s nemocí žít a žít „normální“ život. "

„USMĚJ SE, KDYŽ MŮŽEŠ,

OMLUV SE, KDYŽ JE POTŘEBA,

NEROZČILUJ SE MALIČKOSTMI,

NETRAP SE TÍM,

CO NEMŮŽEŠ ZMĚNIT,

A RADUJ SE Z KAŽDÉHO DNE,

KDY JSME SPOLU“

Pod níže uvedeným odkazem naleznete podrobné informace o této nemoci a možnostech jak pomáhat i ostatním. Pokud by někdo chtěl přispět Matyáškovi i mimo lekci jógy, rádi Vám poskytneme číslo účtu.

https://klubcf.cz/co-je-cysticka-fibroza/co-je-cysticka-fibroza.html

Budeme se na Vás těšit a doufáme, že nám sál bude praskat ve švech :)

Jak se k nám dostanete

Kde najdete náš penzion

Penzion UKO leží v centru Bedřichova v Jizerských horách, 7 km od Jablonce nad Nisou a 12 km od Liberce. Najdete nás u hlavní komunikace, která vede Bedřichovem, hned u křižovatky Josefův Důl, Hrabětice - Jablonec nad Nisou.
Zobrazit na mapě

Popis cesty autem z Prahy - Černý Most

(z Prahy 106 km k Penzionu UKO, téměř stále po „dálnici“)

Z Prahy - Černý Most po rychlostní komunikaci R10 směr Mladá Boleslav - Liberec, na 73. km před Turnovem (Ohrazenice) odbočit na R35 směr Liberec. Za Hodkovicemi nad Mohelkou (před Libercem) odbočit vpravo na silnici 65 směr Jablonec nad Nisou, pak do centra Jablonce a pak směr Janov nad Nisou - Bedřichov. Z centra Jablonce nad Nisou je Bedřichov vzdálen jen 7 km. Po příjezdu do Bedřichova, nás najdete velice snadno: za počáteční cedulí Bedřichov cca 150 m, uvidíte nás po pravé straně hned z hlavní cesty. Penzion UKO je viditelně označen cedulí Penzion UKO. Základním orientačním bodem je křižovatka na Hrabětice.

Cesta autobusem z Prahy do Bedřichova

Z Černého Mostu jezdí pravidelná autobusová linka BusLine a.s., která Vás zaveze na centrální autobusové stanoviště do centra Jablonce nad Nisou (jízdní řád). Odtud se dále během 30 minut dostanete autobusovou linkou 101 přímo před Penzion UKO (jízdní řád MHD). Vaše nástupní stanice je Autobusové nádraží a výstupní stanice je Bedřichov, u bowlingu. Okolo Penzionu Uko budete projíždět, výstupní zastávka je potom vzdálena od Penzionu UKO asi 150 metrů.

Cesta vlakem z Prahy do Bedřichova

Z Prahy, z hlavního nádraží, se dostanete rychlíkovým vlakem až na nádraží do Rychnova u Jablonce nad Nisou (jízdní řád), v Turnově je nutno přestoupit na vlak ve směru na Liberec. Vlakem se k nám dopravíte včetně Vašich zavazadel a jízdních kol. Z Rychnova u Jablonce nad Nisou se dále během 60 minut dostanete autobusem MHD (bez přestupování) přímo před Penzion UKO.

Popis cesty ze směru Ústí nad Labem, Děčín, Česká Lípa

Pokud pojedete ze směru Ústí nad Labem - Děčín - Česká Lípa po rychlostní komunikaci E35, odbočte před Libercem (za Chrastavou, sjezd na Stráž nad Nisou), projedete Stráží nad Nisou a Kateřinkami, pak Rudolfovem a po 14 km od sjezdu z dálnice budete na Bedřichově. Bedřichovem budete stále projíždět po hlavní komunikaci z kopce (směr Jablonec nad Nisou), po 2 km přijedete na křižovatku Jablonec nad Nisou - Josefův Důl (Hrabětice). Najdete nás přímo v této křižovatce. Penzion UKO je viditelně označen cedulí Penzion UKO.

GPS: Loc: 50°47'12.903"N, 15°9'8.166"E