Singltrek pod Smrkem
Singltreková stezka je úzká přírodní stezka vinoucí se zejména lesním terénem po vrstevnicích a splývající s krajinou, čímž účelně rozvíjí rekreační funkci lesa. Je šetrná k přírodě, vyžaduje minimální údržbu a je určena terénním cyklistům, kteří preferují neasfaltové komunikace a vyhledávaní zážitky z užšího kontaktu s přírodou.
Singltreková stezka pod Smrkem
Singltrek pod Smrkem je první síť singltrekových stezek v České republice navržená pro maximální prožitek z jízdy na kole
a s respektem k přírodě.
Singltrek pod Smrkem se nachází ve frýdlantském výběžku, vine úbočím hory Smrk (1124 m. n.m.), nejvyšší hory české části Jizerských hor. V místě, které odedávna patřilo k nejchladnějším a nejméně přístupným oblastem českých zemí.
V současné době je k dispozici první etapa sítě stezek - okruh propojující Lázně Libverda a Nové Město pod Smrkem.
Okruh má délku 18 km, z čehož je 12 km singltrekových stezek a 6 kilometrů vede po stávajících lesních dopravních cestách.
Nástupní místa:
- Lázně Libverda - Obří sud
- Nové Město pod Smrkem - U spálené hospody






